“Anëtarët e karteleve të drogës kanë pasaporta të Maqedonisë”, Mickoski flet për vrasjen e dyfishtë në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Nuk kemi ndarje të qartë mes atij që duhet ta ndjek krimin dhe atij që duhet të jetë partner me krimin. Për fat të keq, tek ne ai që duhet ta ndjek krimin, është partner me krimin, këtë e tha mes tjerash në komentin e tij për vrasjen e dyfishtë në Shkup, kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, përcjell TV21. Micksoki thotë se Maqedonia është vend i krimit.

“Kur gjysma e anëtarëve të karteleve të Ballkanit me drogë kanë pasaportë maqedonase, që i janë dhënë këtu, atëherë është normale që krimi të ketë shtet të vetin. Për fat të keq, kjo është Maqedonia jonë. 300 metra nga qendra e Shkupit, të ndodhë një vrasje e tillë, precize. Njerëz me pushka automatike të shëtiten, dhe jo një por 4, e përsëris, 300 metra larg nga qendra e kryeqytetit edhe në kinematografitë më të këqija nuk mund ta shihni, por ja për fat të keq, shumë dëshmitarë atë ditë, në atë lokal apo në rrethinë kanë parë se si realizohet ekzekutim brutal i njerëzve, 300 metra larg qendrës së kryeqytetit, në Shkup”, tha mes tjerash Mickoski./tv21.tv

TË FUNDIT
22 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
2 orë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
22 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
21 orë
26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
1 ditë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
21 orë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
4 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
1 ditë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit
21 orë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Agim shahini

Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

INFO

NA NDIQ