Anëtarja e Kuvendit Qendror të ASH-së, Rolanda Prevalla Kadriu i bashkohet Grupit të Zjarrit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Anëtarja e Kuvendit Qendror të Aleancës për Shqiptarët, Rolanda Prevalla Kadriu i është bashkuar grupit të zjarrit të BDI-së që udhëhiqet nga nënkryetari i kësaj partie, Izet Mexheti. Njoftimi është bërë i ditur nga Mexhiti në profilin e tij në Facebook.

“Rolanda Prevalla Kadriu, anëtarja e Kuvendit Qendror të Aleancës për Shqiptarët me krenari iu bashku kauzës që e udhëheqim”, ka shkruar Mexhiti, shkruan Alsat.

Siç mëson televizioni Alsat, Rolanda Prevalla Kadriu nuk ishte pajtuar me vendimin e ASH-së për të hyrë në qeveri për shkak të pakënaqësive për punën e deritanishme të ekzekutivit.

Grupi i Zjarrit tani një kohë të gjatë po kërkon largimin nga BDI-ja të Artan Grubit, për shkak të pakënaqësisë për punën e tij dhe të ministrave të tjerë të BDI-së në qeveri.

Por, kjo kërkesë është refuzuar në vazhdimësi nga kreu i partisë, Ali Ahmeti pas çka dy grupet të njohura si “Zjarri” dhe Ahmetistët” po mbajnë takime me elektoratin për të prezantuar pozicionet e tyre./Alsat.mk

 

https://www.facebook.com/izetmexhiti/posts/739621560876431

 

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

INFO

NA NDIQ