Angel Di Maria i thotë lamtumirë Juventusit

Picture of INA
INA

06/06/2023

Aventura e Angel Di Marias te Juventusi tani ka përfunduar.

Ndeshja ndaj Udineses ishte e fundit e yllit argjentinas në fanellën e Juventusit, ku pas një viti ish-futbollisti i Paris Saint-Germain largohet nga skuadra e Massimiliano Allegrit.

Angel Di Maria i tha lamtumirë Juventusit përmes një mesazhi që e publikoi në rrjetet sociale.

“Unë e kam arritur një fund të një faze të vështirë dhe të komplikuar. Largohem me qetësinë e atyre që dhanë gjithçka për të ndihmuar klubin të vazhdojë të fitojë tituj, por nuk ishte e mundur”, tha Di Maria.

Largohem me shijen e hidhur se nuk ia kam dalë, por me lumturinë që kam sjellë me vete shumë miq nga kjo dhomë e mrekullueshme e zhveshjes, pjesë e së cilës kam qenë. Faleminderit të gjithë shoqëruesve të mi për dashurinë që më kanë rezervuar që nga dita e parë, jam ndjerë gjithmonë si në shtëpinë time. Një përshëndetje e madhe për të gjithë Juventusin për dashurinë e tyre të përditshme. Një përqafim i madh. Unë të mbaj në zemrën time”, ka shkruar më tej Di Maria.

https://twitter.com/eurofootcom/status/1666087722598166528?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1666087722598166528%7Ctwgr%5Ec09a59939441717ed554146045275d8ada688177%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftv21.tv%2Fangel-di-maria-i-thote-lamtumire-juventusit%2F

TË FUNDIT
6 orë
Spanja kampione e Evropës
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
19 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
19 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
6 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ