Angellov: Avionët po servisohen! Besoj se këtë verë do i presim zjarret më të përgatitur

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Drejtori i Qendrës për Menaxhim me Kriza, Stojançe Angellov në konferencën e stome për shtyp tha se ka kërkuar nga Ministria e Mbrojtjes që të zmadhohet kapaciteti i helikopterëve pranë Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, përcjell TV21. Angellov siguroi se po bëhen të gjitha përgatitjet për menaxhim sa më të mirë të situatave me zjarret.

“Para dy dite kam pasur takim me ministren e Mbrojtjes me të cilën kemi biseduar që të zmadhohet kapaciteti i helikopterëve në DMSh, vijon servisimi i avionëve, kështu që besoj se këtë verë do i presim zjarret më të përgatitur…nëse ndodhin”, tha mes tjerash Angellov.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

naim-bajrami

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

INFO

NA NDIQ