Angellov: Nëse më shkarkojnë do të pranojë vendimin

INA
INA

26/03/2024

Drejtori i Qendrës për Menaxhim me Kriza, Stojançe Angellov tha se do ta pranonte vendimin e Qeverisë në rast se vendoset që ai të shkarkohet nga ky post.

Angellov tha se partia e tij “Dinjiteti”, pa marrë parasysh vendimin e Qeverisë, do të dalë nga koalicioni qeverisës dhe do t’i bashkëngjitet koalicionit të OBRM-PDUKM-së.

“Për hir të së vërtetës, kryeministri Talat Xhaferi dje pasdite më telefonoi, biseduam dhe më njoftoi për qëllimin e tij se do të nisë iniciativë për shkarkimin tim. Këtë e pranoj, është normale, bëhet fjalë për manovrim normal politik, marrë parasysh se po e braktisim koalicionin qeverisës. Deklaratën e tij që duhet të takohemi e kam parë më vonë, nëse më kërkon, me siguri që do të takohem, ai është kryeministër i Qeverisë.

Unë jam drejtor i emëruar nga kjo Qeveri, por atë që dëshiron ai të më pyes ne e kemi thënë publikisht, që dalim nga koalicioni me LSDM-në, kjo është e pakontestueshme, dhe hyjmë në koalicion me OBRM-PDUKM-në”, tha Angellov.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

ziadin sela

“Jo 61, por 50, 48 e më pak deputetë mund të marrë VMRO-ja”, thotë Sela

taravarilikove

Taravari: Do t’ia rikthejmë namin e dikurshëm Kumanovës dhe Likovës

Ali Ahmeti fronti

“Jo Kina, jo Korea” – Ali Ahmeti: Nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

IMG_1212

Fatmir Dehari nga Kërçova: Rini, ju jeni mrekullia dhe motivi për të vazhduar para

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

INFO

NA NDIQ