Angli-Sllovaki, 2 me 1 në minutat shtesë

Picture of INA
INA

30/06/2024

91’- Goool Anglia 2-1! Harry Kane përmbys rezultatin, duke shënuar me kokë, i harruar në zonë.

90′- Nisin minutat shtesë.

90+5’ Goooool Anglia 1-1. Një supergol i Bellingham, me roveshatë vendos baraspeshën dhe dërgon ndeshjen në shtesa.

90′– Akordohen 5 minuta shtesë!

81’- E pafat Anglia. Mesfushori Declan Rice, nuk i beson syve, teksa sheh gjuajtjen e tij të ndalet nga shtylla. Në vazhdim të aksionit, Kane provon në zonë, por topi shkon shumë larg portës.

78’- Pranë golit Anglia. Harry Kane, fiton duelin në ajër me Skriniar dhe gjuan me kokë. Gjuajtja shkon ngjitur me shtyllën e majtë.

77’- Ndërhyrje e ashpër e Pekarik ndaj Foden, mbrojtësi ndëshkohet me kartonin e verdhë.

76’- Kucka nis një pasim për Bozenik, por Pickford lexon gjithçka dhe kontrollon topin në zonën e tij.

66’- Zëvendësim tek Anglia. Trippier largohet nga fusha, për t’i lënë vendin sulmuesit Cold Palmer.

61’- Zëvendësim i dyfishtë te Sllovakia. Suslov dhe Bozenik, marrin vendin e Haraslin dhe Strelec.

59’- Anglia fiton goditje dënimi në afërsi të zonës me Mainoo. Kucka rrezikon kartonin e dytë të verdhë, arbitri e fal.

54’- Gafë e mbrojtësve të Anglisë, Strelec tenton të surprizojë me një gjuajtje nga mesfusha, por topi shkon jashtë.

50’- Anglia vendos baraspeshën me anë të Foden. Sulmuesi shënon me portën e boshatisur, pas asistit të marrë nga Trippier. Goli anulohet për pozicion jashtë loje nga VAR-i.

TË FUNDIT
11 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
11 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
11 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
12 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

12 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
11 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
11 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
11 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
2 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ