Anketa e CRPC: Ja rejtingu i partive dhe kush i fiton zgjedhjet (TABELA)

INA
INA

23/10/2023

Qendra për Hulumtime Politike dhe Komunikim (CRPC), me seli në Tetovë në bashkëpunim me glas.mk ka zhvilluar një anketë lidhur me zhvillimet dhe ecurinë e Maqedonisë së Veriut, përcjell INA.

Lidhur me rejtingun e partive politike në pyetjen se cilën parti do ta votoni nëse nesër do të mbahen zgjedhjet, të anketuarit janë deklaruar si vijon:

VMRO-DPMNE dhe koalicioni 19.2%

LSDM 13.4%

BDI 4.9%

BESA 3.2%

Aleanca për Shqiptarët 3.0%

Levica 3.1%

Lëvizja Demokratike 1.35%

Alternativa 1.15%

Sa i përket rejtingut të liderëve të partive politike si vijon:

Anketa është realizuar në periudhën 18-30 shtator 2023 me 1250 anketues, duke përfshirë gjithë vendin. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6971

Ziadin Sela: ASH-së i takon anëtari në KSHZ, Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM-së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI-së (VIDEO)

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

INFO

NA NDIQ