Anketa e “FOKUS”, ja kush janë liderët më të preferuar (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

08/10/2023

Sipas një ankete të publikuar nga versioni online i javores “Fokus” se kush është lideri më i preferuar, në kampin politik maqedonas, prinë kryeministri aktual dhe lideri i LSDM, Dimitar Kovaçevski me 12.8%, ndërsa i dyti radhitet ish-lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski me 11.1%, e që pas tij vjen kreu aktual i kësaj partie, Hristijan Mickoski me 10.5%.

Në taborrin politik shqiptar, prinë kreu i BDI-së, Ali Ahmeti me 4.7%, ndërsa pas tij radhitet kreu i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari me 3.1 %. Më pas pason kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami me 2.4%, kryetari i LD-së me 1.4% si dhe Afrim Gashi i Alternativës me 1.3%, etj.

https://fokus.mk/anketa-na-fokus-sudirot-mitskoski-gruevski-go-namali-rejtingot-na-vmro-dpmne/

TË FUNDIT
1 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
2 orë
Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)
2 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
2 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
2 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

ME TE LEXUARA

2 ditë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
14 orë
Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit
1 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
1 ditë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët... (FOTO)
11 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
2 ditë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
1 ditë
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
5 orë
Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

auto_korrupsion1511207587

Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Von der Leyen, Costa dhe Kallas

Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së

INFO

NA NDIQ