Anketa e IPSOS: Ja kush i fiton zgjedhjet në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2022

Agjrncia IPSOS ka realizuar një ankete, për të matur opinion e qytetarëve rreth partive politike.

Hulumtimi është realizuar nga data 6 dhjetor deri me 20 dhjetor, me 1023 respondentë, njofton agjencia e lajmeve INA.

Ky është vlerësimi i partive sipas këtij sondazhi: VMRO-DPMNE 21 për qind, LSDM 12,5 për qind, BDI 7,2 për qind, E majta 4,3 për qind, Aleanca e Shqiptarëve 3,3 për qind, Besa 0,7 për qind, VMRO-Popullore 0,5 për qind, Integra 0,4 për qind, LDP 0.4 për qind dhe të tjera nën 0.2 për qind.

Për momentin, 19.2 për qind janë të pavendosur, 18.1 për qind refuzojnë të përgjigjen dhe 11.1 për qind e të anketuarve nuk do të votojnë.(INA)

TË FUNDIT
16 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
5 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
8 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
8 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
8 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
8 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
1 ditë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
23 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ