Anketa e IRI-t: 80 për qind e qytetarëve kundër “Zajednicës”

INA
INA

6 Qershor, 2023

Sipas një ankete të realizuar nga Institutit Republikan Ndërkombëtar, 80 për qind e qytetarëve apo respodentëve janë kundër Bashkësisë së Komunave me shumicë Sërbe (zajednicës).

Gjithashtu 79 për qind respondentëve janë kundër kompromiseve për njohje nga Serbia

Ky hulumtim është bërë nga 20 Shkurt, 2023 – 13 Mars, 2023 me 1200 respondentë rezident në Kosovë, të moshës 18 plus. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-27-00-23-05-927-edit_com.facebook.katana

Ish-shefi i Inteligjencës së Kroacisë për sulmin në veri: Shuplakë e madhe për Vuçiqin

anton-quni

Quni ‘zbulon’ qëllimin e terroristëve: Synimi s’ka qenë që të rrinë në Manastir

milan radoicic radojcic

Grupi i Radojiçiqit ka dhënë deri në 15 mijë euro për djegien e veturave

Mesto: Beograd
Datum: 21.05.2010
Dogadjaj: POLITIKA/EKONOMIJA - ministar bez portfelja u Vladi Srbije Sulejman Ugljanin potpisao je danas ugovore sa predstavnicima 31 preduzeÊa i organizacija iz nedovoljno razvijenih opötina, kojima se sredstva dodeljuju na osnovu prvog javnog konkursa za 2010. godinu
Licnosti: Sulejman Ugljanin

Sulejman Ugljanin përsërit kërkesën: Boshnjakët të bashkohen në negociatat ndërmjet Serbisë dhe Kosovës

xhipi radojcicic radoicicit kfor

KFOR’i me deklaratë të re: Gjatë gjithë kohës u koordinuam, Policia e Kosovës veproi në përputhje me prerogativat ligjore

velimir bujanec ushtaraku kroat

Ushtaraku kroat: Mesazh shqiptarëve dhe Serbisë

policia kosoves terroristet veri

Reagon gruaja e terr oristit të vrarë : Pres që dikush të më zgjoj nga ky makth, prisja të dilje fitimtar

Gunter Fehlinger

Fehlinger: Kosova dhe BE-ja ta shpallin organizatë terroriste Listën Srpksa

pacolli pasuria

Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë në luftën kundër terrorizmit dhe për rend të ligjit

INFO

NA NDIQ