Anketa e re/ Opozita shqiptare në epërsi para BDI-së (TABELA)

INA
INA

23/10/2023

Qendra për Hulumtime Politike dhe Komunikim (CRPC), në bashkëpunim me glas.mk ka zhvilluar një anketë lidhur me zhvillimet dhe ecurinë e Maqedonisë së Veriut.

VMRO-DPMNE dhe koalicioni 19.2%
LSDM 13.4%
BDI 4.9%
BESA 3.2%
Aleanca për Shqiptarët 3.0%
Levica 3.1%
Lëvizja Demokratike 1.35%
Alternativa 1.15%

Por sipas kësaj ankete, Opozita Shqiptare e përbërë nga Lëvizja Besa, LD dhe Alternativa janë në epërsi karshi BDI-së. Sipas anketës, partitë e bllokut opozitar shqiptar bashkërisht ka 5.7% para BDI që ka dal me 4.9%. Nëse përfshihet ASH perqindja edhe më lartë.

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ