Anti-Korrupsioni, e dërgon “Balancuesin” në Kushtetuese

INA
INA

11/01/2024

Komisioni shtetëror për parandalimin e korrupsionit voton pro iniciativës që “balancuesi” të shqyrtohet nga Gjykata Kushtetuese për kushtetutshmërinë në bazë të Ligjit për nëpunës administrativ dhe Ligjit për shpërndarje dhe punësime sipas programit K5 për përfaqësim adekuat të bashkësive etnike. Me katër vota pro dhe dy kundër Anti-Korrupsioni miratoi propozimin që të dërgohet nismë në Kushtetuese për ta vazhduar, ndërprerë apo anuluar metodologjinë e punësimit në sektorin publik të ashtuquajtur “balancuesi”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ