Antikorrupsioni: Do t’i ndërmarrim hapat e duhur për tenderin 1.8 milionë euro të MPJ-së

ina-online
ina-online

31 Gusht, 2023

“Hapja e lëndës kërkon hapa konkret në veprim. Për momentin nuk mund të japim informatë tjetër përveç asaj se si edhe me të gjitha lëndët deri më tani, do t’i ndërmarrim hapat adekuat”, deklaruan nga Komisioni shtetëror për parandalim të korrupsionit lidhur me kërkesën e ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që KSHPK ta hetojë tenderin prej 1.8 milionë eurove që e fitoi kompania “Eurovia” nga Zhelina, tender për rikonstruim dhe rregullim të sallës “Boris Trajkovski” për konferencën e OSBE-së në dhjetor.

Nga Antikorrupsioni theksuan se nuk do ta komentojnë deklaratën e ministrit Osmani, se nuk e ka ditur se “Eurovia” është donatore e BDI-së.

Nga KSHPK thonë se janë duke kërkuar informata.

“Informatat janë kërkuar, të kompletohen edhe informatat e tjera që i aptëm edhe më parë nga anët e tyre, lënda është nga fundi dhe kur të kemi diçka konkret do të deklarohemi në njërën prej mbledhjeve të ardhshme”, theksuan nga Antikorrupsioni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

INFO

NA NDIQ