Antikorrupsioni ngrit hetim edhe ndaj ish-kryetarit të komunës së Aerodromit (FOTO)

ina-online
ina-online

06/02/2024

Komisioni Shtetëror AntiKorrupsion sot në seancën e 100-të ka marrë vendim për paraqitjen e një rasti në Prokurorinë Themelore Publike, si dhe në Policinë Financiare, kundër ish-kryetarit të Aeroportit, Ivica Konevski, për ndryshimin e planit urbanistik duke lejuar ndërtimin e një ndërtese 9 katëshe edhe në hapësirën gjelbëruese të shtëpisë së shëndetit “Majçin dom”.

Autoritetet kundër korrupsionit dyshojnë se Konevski për përfitime personale – duke marrë një hapësirë ​​për zyrë prej 312 metrash katrorë, ka shfrytëzuar pozitën e kryetarit të komunës ka lejuar që të projektohet një ndërtesë.

Kryetarja e Antikorrupsionit, Biljana Ivanovska, tha se Prokuroria dhe Policia Financiare duhet të hetojnë se si e ka fituar atë hapësirë ​​afariste dhe ku i ka pasur mjetet për ta marrë atë hapësirë ​​afariste.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ