Kryetari i Federatës së Basketbollit të Maqedonisë i është bashkuar fushatës zgjedhore në Serbi përkrah Vuçiqit

ina-online
ina-online

02/11/2023

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Maqedonisë, Pero Antiç, i është bashkuar fushatës zgjedhore në Serbi dhe ka mbështetur listën e “Partisë Progresive Serbe” në zgjedhjet e ardhshme në fqinjin tonë verior, shkruan portali Lokalno.

Antiç në rrjetet sociale ka publikuar një foto me kryetarin e bordit ekzekutiv të SNS-së, Darko Glisiç.

“Legjenda e basketbollit Pero Antiç sot ka mbështetur listën “Aleksandar Vuçiq – Serbia nuk duhet të ndalet”. Faleminderit legjendë”, shkruan ai në profilin e SNS, përcjell INA.

SNS – “Partia Progresive Serbe” ka dorëzuar sot në Komisionin Republikan të Zgjedhjeve listën me 92.637 nënshkrime, ndërsa bartës i listës është presidenti i Serbisë dhe anëtar i SNS-së, Aleksandar Vuçiq, ndërsa i pari në listë është Millosh Vuçeviq, ministri aktual i mbrojtjes dhe njëherit kryetar i SNS. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN: Rezultatet e testimit PISA janë dëshmia e falimentimit të arsimit në RMV

vmro

VMRO: Ja pse erdhi deri te humbja e jetës së Vanjës

INFO

NA NDIQ