Antonovski: Agjencitë informative janë shtylla e krijimit të informacioneve profesionale

INA
INA

20/03/2024

Informacionet i lidhin njerëzit, por informacionet dinë t’i ndajnë njerëzit. Këtë e deklaroi në Konferencën e Tretë Ndërkufitare për projektin “Evropa në Ballkan: E ardhmja e përbashkët” në pres-klubin e Agjencisë Telegrafike Bullgare BTA) në Shkup, drejtori i përgjithshëm i agjencisë informative shtetërore të Maqedonisë së Veriut – MIA, Dragan Antonovski.

Ky është lajm të cilin e zgjodhi MIA nga servisi i Agjencisë Telegrafike Bullgare (BTA), sipas Marrëveshjes për shkëmbim të informacioneve dhe bashkëpunim profesional, e cila parasheh që çdo ditë agjencitë informative kombëtare të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë të shkëmbejnë nga një lajm, të cilën do ta publikojnë në sajtin e tyre të internetit pa ndryshime duke e cituar partnerin si burim.

Si profesionist në sferën e informacioneve, e dimë se edhe pse mundemi të prodhojmë informacione profesionale, mundemi të prodhojmë edhe dezinformata. Domethënë profesionalizëm, e jo informim, mbulim profesional etik – ky është thelbi, theksoi Antonovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ