Anulohet përsëri seanca për rastin “Alfa”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Seanca për rastin “Alfa” e cila ishte caktuar për sot, mbi kërkesën e mbrojtjes në rastin e Almir Derplanin, i dënuar veçmas për këtë lëndë është anuluar edhe njëherë.

Nga Gjykata e Apelit thonë se anulimi është bërë me kërkesë të avokatit mbrojtës të Derplaninit, Asmir Alispahiç duke mos potencuar arsye për këtë.

Siç thonë nga Gjykata e shkallës së dytë, pa prezencën e avokatit nuk ka dashur të merr pjesë as i akuzuari Almir Derplanini. Seanca e radhës është caktuar për 14 mars./Alsat

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

moti shiu

Ky është parashikimi i motit për sot

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

KESHILLI i Evropes KIE

Këta janë 29 deputetët që votuan kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

INFO

NA NDIQ