Apasiev i përgjigjet Selës: Sa e fortë do të ishte që unë dhe Aliu të këndonim një këngë shqip për Enver Hoxhën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/03/2022

Kryetari i së “Majtës”, Dimitar Apasiev, i është kundërpërgjigjur Ziadin Selës, i cili sot e porositi që të fillojë një kurs për mësimin e gjuhës shqipe dhe bashkë me Ali Ahmetin t’ia krishib një kënge për Enver Hoxhën.

“Vërtet… Sa e fortë do të ishte që unë dhe komandant Aliu së bashku të këndonim një këngë shqipe për Enver Hoxhën, dhe Ziadin Sela, Skender Rexhepi dhe Kastrioti të ishin në publik. (Thjesht kam frikë se Menduhi do të na përplaset nga diku, që të na e prishë gjithë emisionin)”, ka shkruar Apasiev në Facebook.(INA)

https://www.facebook.com/100001660416730/posts/4958047454260553/?d=n

Debater u nxitën lidhur me miratimin e dekretit që gjuha shqipe të përdoret në uniformat e policisë së Maqedonisë së Veriut.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

INFO

NA NDIQ