Apasiev: Nuk mbështesim kandidatin shqiptar për kryetar të Kuvendit

Picture of INA
INA

28/05/2024

Kryetari i partisë e Majta edhe njëherë shpalosi qëndrimine subjektit që ai drejton se nuk do të mbështesin kandidatin shqiptar për kryetar të Kuvendit. Ai madje i ofroi mbështetje pa kushte kreut të VMRO-DPMNE-së për siç u shpreh vetëm e vetëm të mos kosovarizohet sërish Kuvendi i Maqedonisë, shkruan Alsat.

“Ne do të japim mbështetje që të mos jetë kryetari i ardhshëm i Kuvendit shqiptar, ja hapur i bëjmë thirrje Mickoskit që do ta mbështesim pa kushte, vetëm e vetëm që të mos kosovarizohet sërish Kuvendi i Maqedonisë”, deklaroi Apasiev.

TË FUNDIT
8 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
15 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
51 minuta
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
2 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë
2 orë
Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

ME TE LEXUARA

24 orë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
19 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
1 ditë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme
2 orë
QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë
24 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
18 orë
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 ditë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

gjykata

Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

KUVENDi parlamenti

Kuvendi do t’i plotësojë vendet e deputetëve të cilët u bënë ministra

INFO

NA NDIQ