Kasamin do ta arrestoja, Kurtin “non grata”, kërcënon Apasievi i “Levicës”?!

INA
INA

14 Gusht, 2023

Kryetari i partisë “LEVICA” (E Majta), Dimitar Apasiev përmes një postimi në rrjetet sociale të shpërndarë edhe nga disa portale maqedonase ka theksuar se po të ishte e partia e tij në pushtet, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami do të arrestohej.

Ndërsa, kryeministri i Kosovës Albin Kurti sipas tij duhet të shpallet persona non grata.

“Nëse e majta do të kishte qenë në pushtet, KASAMI do të ishte në paraburgim dhe Kurti do të ishte shpallur “persona non grata”, ka shkruar Apasiev, duke shtuar se kujdes se kë po votojnë, përcjell Infomax.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

wagner-vagner-kosovo

Ai është i pranishëm grupi mercenarë Wagner?

Kasami

Kasami: Sulmi në Veri të Kosovës, është sulm terrorist

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Dënoj sulmin vrastar ndaj policisë së Kosovës, destabilizon rajonin

Arben Taravari

Taravari: Dënoj me ashpërsi sulmin e kryer ndaj policisë së shtetit të Kosovës

monstra

Rasti “Monstra”, Raufi: Drejtësinë do ta kërkojmë në Strazburg

KAFE

Në cilin vend radhitet Maqedonia për nga konsumimi i kafesë

Kreshnik Bekteshi

Nuk e respektuan masën “Çmim i garantuar”, mbyllen marketet Vero në Taftalixhe dhe Viva Fresh në Butel

INFO

NA NDIQ