Apasiev: Paratë e zeza të Kosovës blejnë bizneset maqedonase

ina-online
ina-online

13 Korrik, 2023

Kryetaro i partisë “E majta”, Dimitar Apasiev, ka thënë mbrëmë në studion e TV24 se bizneset maqedonase blihen me para të zeza të Kosovës.

“Paratë e zeza të Kosovës po ndjekin bizneset maqedonase. Në Maqedoninë Lindore blihen edhe industri lokale, kombinante bujqësore. Por LSDM-ja e lejon këtë, dhe nëse nuk populli maqedonas nuk e dënon në zgjedhje, ne nuk kemi të ardhme, sepse gjithçka do të blihet nga paratë e zeza të Kosovës”, theksoi Apasiev.

Ai shkoi më tej duke akuzuar se mafia e Kosovës pastron para më lehtë në Maqedoni sesa në Kosovë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ