Apple dhe Meta kanë diskutuar për partneritet?

Picture of INA
INA

24/06/2024

Meta Platforms ka diskutuar integrimin e modelit të tij gjenerues të AI në sistemin AI të njoftuar së fundmi të Apple për iPhone, raportoi Wall Street Journal të dielën.

Lëvizja vjen pasi Apple planifikon të shtojë teknologji nga kompani të tjera të AI në pajisjet e saj mes raporteve se po diskutonte një lidhje të mundshme me partnerin afatgjatë të kërkimit, Google, Alphabet, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Prodhuesi i iPhone pritet gjithashtu të diskutojë partneritetet me kompani të tjera të AI në rajone të ndryshme si Kina.

Diskutimet nuk janë finalizuar dhe mund të dështojnë, raportoi Journal, duke shtuar se marrëveshjet me Apple do të ndihmonin kompanitë e AI për të marrë një shpërndarje më të gjerë të produkteve të tyre.

Apple njoftoi strategjinë e shumëpritur të AI këtë muaj, duke thënë se do të integrojë teknologjinë e re Apple Intelligence në grupin e saj të aplikacioneve, duke përfshirë Siri. /Telegrafi/

TË FUNDIT
1 ditë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
4 ditë
“Nuk kanë turp!" Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë
5 ditë
“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman
5 ditë
Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj
5 ditë
Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

wi-fi ruter

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

tik tok

A do të ndalohet përfundimisht përdorimi i TikTok-ut në Kosovë?

meta-logo-1

Brazili kërkon nga Meta të pushojë së shfrytëzuari të dhënat e përdoruesve për të trajnuar modelet e tij gjeneruese të AI

Apple-1

Apple miraton Epic Game Store për BE-në

Apple-1

Komisioni Europian akuzon Apple se ka shkelur rregullat teknologjike të unionit

INFO

NA NDIQ