Apple e prezanton MacBook Air-in me madhësi prej 15 inçësh

INA
INA

6 Qershor, 2023

Apple dje e mbajti eventin e përvitshëm WWDC, ku prezantoi pajisje dhe shpalosi planet për të ardhmen.

Por prezantimi dhe njoftimi i parë në WWDC mund të ketë qenë edhe lajmi më i rëndësishëm për përdoruesit ditorë të produkteve Apple.

Kompania e lansoj MacBook Air-in me madhësi prej 15 inçëve, laptopin e saj të parë të madh, me të cilin e synon tregun e përdoruesve ditorë, transmeton Telegrafi.

Ka të njëjtin çip M2 pa ventilator, lidhës MagSafe dhe dy porta Thunderbolt 4 si homologu i tij me madhësi prej 13 inçëve, por dallimi i vetëm është se vjen me një ekran prej 15.3 inç dhe një kohëzgjatje më të madhe të baterisë prej 18 orëve.

Faturohet si laptopi “më i hollë në botë” 15 inç me trashësi 0.45 inç dhe relativisht i lehtë me një peshë prej 1.49 kilogramëve.

Dërgesat e MacBook Air 15 inç fillojnë nga 13 qershori me një çmim fillestar prej 1,299 dollarëve. Dhe nëse madhësia e tij tejkalon nevojat e juaja, Apple e ka ulur çmimin e Air 13-inç në vetëm 1,099 dollarë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

apple-iphone-15-pro-3

A e dini cili është celulari më i shtrenjtë që Apple ka nxjerrë në treg?

whats-up

WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta telefona

Inteligjenca artificiale AI

Si inteligjenca artificiale lëshon lajme të rreme duke ndryshuar atë që shohim rreth nesh

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

facebook-meta

Meta prezanton robotët me “personalitet”

iphone-xs-photo-650x358

Shfletuesi Vivaldi vjen në iPhone dhe iPad

PS playstation

Sony me ofertë për blerësit e Play Station 5 – publikon listën e videolojërave falas

INFO

NA NDIQ