Apple identifikon problemet që po e shkaktojnë ngrohjen e iPhonëve 15

Picture of INA
INA

02/10/2023

Apple të shtunën ka thënë se ka identifikuar disa probleme tek iPhonet 15. Defekti ka të bëjë me softuerin IOS 17 i cili, sipas kompanisë, do të rregullohet në një përditësim të ardhshëm.

Pas ankesave se telefonat e rinj po ngrohen shumë, Apple ka njoftuar se pajisje ngrohet ditët e para, pas konfigurimit të pajisjes për shkak të rritjes së aktivitetit.

“Një çështje tjetër përfshin disa përditësime të fundit të aplikacioneve që po e mbingarkojnë sistemin”, tha Apple, shkruan Reuters.

Aplikacionet e palëve të treta që shkaktojnë problemin përfshijnë lojën Asphalt 9; Instagrami i Metës (META.O); dhe Uber, sipas kompanisë. Instagram tashmë e rregulloi problemin me aplikacionin e tij më 27 shtator.

Rregullimi i ardhshëm i gabimeve në iOS 17 nuk do të ulë performancën për të adresuar temperaturën e iPhone.

Kompania me seli në Cupertino, Kaliforni tha se iPhone 15 Pro dhe Pro Max nuk kanë telashe me mbinxehje për shkak të dizajnit.

TË FUNDIT
2 orë
Apple dhe Meta kanë diskutuar për partneritet?
2 orë
Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë ‘ndoshta do të zhduken’, por ndoshta sepse ‘nuk duhet të ishin aty’
2 ditë
Ulja e kilometave – problem i madh evropian, vetëm dy vetura janë të mbrojtura!
4 ditë
SHBA akuzon TikTok për shkelje të ligjeve të privatësisë së fëmijëve
4 ditë
Nvidia bëhet kompania më e vlefshme në botë

ME TE LEXUARA

2 orë
Apple dhe Meta kanë diskutuar për partneritet?
2 orë
Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë ‘ndoshta do të zhduken’, por ndoshta sepse ‘nuk duhet të ishin aty’

LEXO MË SHUMË

meta-logo-1

Apple dhe Meta kanë diskutuar për partneritet?

mira murati

Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë ‘ndoshta do të zhduken’, por ndoshta sepse ‘nuk duhet të ishin aty’

kilometrazh-kilometra

Ulja e kilometave – problem i madh evropian, vetëm dy vetura janë të mbrojtura!

tik tok

SHBA akuzon TikTok për shkelje të ligjeve të privatësisë së fëmijëve

Nvidia

Nvidia bëhet kompania më e vlefshme në botë

google

Google në hapat e Apple dhe iPhone me Pixel 10

Inteligjenca Artificiale IA

E drejta e autorit dhe përmbajtja e krijuar nga inteligjenca artificiale

nasa2

NASA dhe Boeing shtynë kthimin e astronautëve në Tokë

bill

Bill Gates po kthehet drejt armëve bërthamore

INFO

NA NDIQ