Apple mund të prezantojë “disa” Mac në WWDC

INA
INA

1 Qershor, 2023

Apple mund të ketë një Konferencë mjaft të madhe botërore të zhvilluesve javën e ardhshme.

Kështu së paku parashikon Mark Gurman i Bloomberg, përcjell Telegrafi.

Përveç kufjeve të përfolura të realitetit të përzier dhe përditësimeve të zakonshme të sistemeve të saj operative, Gurman pret që Apple të fokusohet në “disa” Mac të rinj në këtë ngjarje.

Gurman ka raportuar tashmë se një MacBook Air me një ekran më të madh 15 inç dhe çip M2 është në “përpunim” dhe duket e mundur që mund të jetë një nga yjet e shfaqjes WWDC.

Apple zbuloi Air 13-inç të ridizajnuar të pajisur me M2 në WWDC të vitit të kaluar, kështu që nuk është jashtë sferës së mundësisë që Apple të përdorë edhe një herë ngjarjen për të prezantuar një Air më të madh.

Për fat të mirë, nuk duhet të presim gjatë për të parë se çfarë “ka gatuar” Apple pasi eventi kryesor i WWDC është planifikuar për të hënën, më 5 qershor. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

google

Google definitivisht ka mbyllur versionin bazë HTML të Gmail që nga janari

Inteligjenca artificiale AI

Rreziqet e AI – Në Spanjë adoleshentët përdorin imazhe të rreme që tregojnë bashkëmoshataret e tyre nudo

amazon-firma-587x396-1

Amazon zgjeron edhe tutje garën e inteligjencës artificiale me marrëveshjen për investim deri në 4 miliardë dollarë në Anthropic

nasa2

NASA po kërkon vullnetarë për të fotografuar eklipsin total diellor të prillit 2024

WHATU

WhatsApp ka një veçori të re të dobishme, të ngjashme me atë të Telegram

telefon kinez

Kina ka prodhuar një telefon celular përmes të cilit mund të parkoni një makinë

femij telefon

Kujdes! Pasojat e paparashikueshme të Teknologjisë

game of thrones

Autori i ‘Game of Thrones’ padit pronarin e ChatGPT OpenAI

3_Main-Apple-iPhone-battery

Ja si mund ta karikoni telefonin 4 herë më shpejt

INFO

NA NDIQ