Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri

INA
INA

10 Korrik, 2023

iPhone i ri mund të sjellë disa surpriza. Sepse, siç flitet, kompania do t’a bëjë një iPhone ku kamera e përparme do të zhduket plotësisht nën ekran, raporton LetsGoDigital.

Për ta bërë këtë, kamera do të duhet të instalohet nën ekran. Prodhuesit kinezë të smartphone-ve Xiaomi dhe Oppo tashmë kanë treguar që kjo është e mundur me një prototip të hershëm.

Disa vjet më parë, Apple gjithashtu dëshironte të instalonte sensorët e gjurmëve të gishtërinjve nën ekran.

Sidoqoftë këto për momentin janë vetëm shkrime, por nga ajo që është njoftuar edhe më herët, iPhone 12 pritet të dallojë shumë nga iPhonet e mëparshëm.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

facebook-meta

Meta prezanton robotët me “personalitet”

iphone-xs-photo-650x358

Shfletuesi Vivaldi vjen në iPhone dhe iPad

PS playstation

Sony me ofertë për blerësit e Play Station 5 – publikon listën e videolojërave falas

mark-zuckerberg

Meta prezanton robotët me “personalitet”

amazon-firma-587x396-1

SHBA-ja e akuzon “Amazonin” për monopol të paligjshëm

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

Artmotion ofron shërbimin për mbrojtje nga sulmet kibernetike – DDoS

INFO

NA NDIQ