“Apple” po planifikon të shkojë te makinat

INA
INA

10/10/2023

Kompania gjigande e teknologjisë, shkruajnë mediat e huaja, ka nisur të investojë në krijimin e një makine që prej vitit 2014.

Edhe pse ende nuk ka diçka zyrtare, aludohet se makina mund të quhet ‘iCar’ dhe sigurisht të gjitha veçoritë e iOs të Apple do të aplikohen brenda saj.

Mësohet po ashtu se makina që do të prodhojë Apple është elektrike dhe me shumë mundësi do të zhgënjejë të gjithë ata që e duan shpejtësinë. Por “iCar” do të mund të ndizet edhe nëpërmjet Iphone-it tuaj, madje ajo do të marrë udhëzime të tjera nga telefoni përshembull për muzikën apo komanda të tjera.

Për sa i përket dizajnit, makina pritet të duket si një ‘Tesla’ dhe sigurisht çmimi i saj mendohet se do të jetë i lartë. “Supercar Blondie” ka parashikuar se çmimi mund të jetë rreth 100 mijë dollarë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inteligjenca artificiale AI

Miratimi i shpejtë i inteligjencës artificiale mund të zvogëlojë pagat, jo vendet e punës, tregon një hulumtim!

instagram

“Instagram” prezanton një opsion të ri që do të tërheqë shumë: Deri tani ishte i disponueshëm vetëm në Amerikë, por ka një “kapur”

google

Si të fshini të dhënat personale nga interneti

openAI

OpenAI nuk pritet t’i ofrojë Microsoftit ulëse në bordin e ri të kompanisë

haker

Google, Microsoft dhe Meta bashkojnë forcat për të luftuar hakerët

mark-zuckerberg

Zbulohet sekreti publik i Zuckerberg, për të cilin “Meta” mund të paguajë një gjobë të madhe

wikipedia

Themeluesi i Wikipedia-s për inteligjencën artificiale: Katastrofë artikuj po shkruan

gmail

Mos harroni: Bëjeni këtë në llogarinë tuaj në Google para datës 1 dhjetor

nasa

Një hap i madh drejt pushtimit të Marsit

INFO

NA NDIQ