Apple sot prezanton linjën e iPhone 15 (VIDEO)

INA
INA

12 Shtator, 2023

Apple pritet të prezantojë sot linjën e shumëpritur të iPhone 15 në një event të cilin e ka quajtur “Wonderlust”.

Eventi do të fillojë nga ora 19:00 me kohën në Kosovë, dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në kanalin e saj në YouTube, transmeton Telegrafi.

Gjiganti teknologjik mund të prezantojë edhe ndryshimin më të madh në dizajnin e linjës iPhone në 11 vjetët e fundit.

Me linjën e re të iPhone 15 pritet të vijnë edhe veçori të shumta të cilat janë paralajmëruar me muaj të tërë.

Eventi “Wonderlust” do të mbahet në zyrat qendrore të kompanisë në Cupertino të Kalifornisë. /Telegrafi/

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inteligjenca artificiale AI

Si inteligjenca artificiale lëshon lajme të rreme duke ndryshuar atë që shohim rreth nesh

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

facebook-meta

Meta prezanton robotët me “personalitet”

iphone-xs-photo-650x358

Shfletuesi Vivaldi vjen në iPhone dhe iPad

PS playstation

Sony me ofertë për blerësit e Play Station 5 – publikon listën e videolojërave falas

mark-zuckerberg

Meta prezanton robotët me “personalitet”

amazon-firma-587x396-1

SHBA-ja e akuzon “Amazonin” për monopol të paligjshëm

INFO

NA NDIQ