Apple Watch Ultra me ekran mikro-LED mund të vijë në vitin 2026

Picture of INA
INA

06/07/2023

Gjenerata e dytë e Apple Watch Ultra thuhet se është në zhvillim dhe ka gjasa të pasojë modelin Apple Watch Ultra, që u prezantua në shtator të vitit 2022.

Raportet e mëparshme sugjeruan se ora mund të dalë në treg deri në fund të vitit 2024 ose në fillim të viti 2025 me një ekran microLED.

Megjithatë, një raport i ri tani sugjeron që lansimi i modelit të radhës të Watch Ultra tjetër është shtyrë për në vitin 2026.

Kompania është sugjeruar më parë se do të punonte me mikroLED për të gjitha pajisjet e tyre duke përfshirë iPhone, iPad dhe Mac.

Tani thuhet se gjenerata e dytë e Apple Watch Ultra do të jetë e para që do të ketë veçorinë microLED në segmentin e saj.

Duke cituar një raport të TrendForce, The Elec, tha në një raport se gjenerata e dytë e Apple Watch Ultra ose Apple Watch Ultra 2 do të dalë më vonë se sa ishte parashikuar më parë.

Sipas një raporti thuhej se ka gjasa që të lansojë pajisjen inteligjente të dorës në vitin 2026.

TË FUNDIT
1 ditë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
4 ditë
“Nuk kanë turp!" Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë
5 ditë
“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman
5 ditë
Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj
5 ditë
Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

wi-fi ruter

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

tik tok

A do të ndalohet përfundimisht përdorimi i TikTok-ut në Kosovë?

meta-logo-1

Brazili kërkon nga Meta të pushojë së shfrytëzuari të dhënat e përdoruesve për të trajnuar modelet e tij gjeneruese të AI

Apple-1

Apple miraton Epic Game Store për BE-në

Apple-1

Komisioni Europian akuzon Apple se ka shkelur rregullat teknologjike të unionit

INFO

NA NDIQ