Arabët nuk ndalen, ofertë 120 milionëshe për Modriqin

INA
INA

1 Qershor, 2023

Pasi e siguruan Cristiano Ronaldon dhe po i synojnë Lionel Messin dhe Karim Benzeman, arabët nuk e kanë ndërmend të ndalen.

Klubet nga Arabia Saudite e kanë ndërmend t’i sjellin yjet e futbollit evropian, ndonëse në përfundim ta karrierës.

Sipas mediumit spanjoll “OK Diario”, mesfushorit kroat i është bërë një ofertë prej 120 milionë eurosh për tri sezonet e ardhshëm.

37-vjeçari pritet ta vazhdojë kontratën me Real Madridin për një vit tjetër, por mediet spanjolle raportojnë se oferta e fundit e arritur nga Lindja e Mesme i ka turbulluar ujërat.

Tash, i mbetet “maestros” së mesfushës të vendos nëse do t’i ndjekë paratë e arabëve, të cilët i bënë ofertë thuajse të parezistueshme dhe të parefuzueshme, apo të vazhdojë të luajë edhe një vit në nivele të larta nën drejtimin e Carlo Ancelottit në “Santiago Bernabeu”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

INFO

NA NDIQ