Arabët nuk ndalen, pas Benzemas në sulm për futbollistin e Chelseat

INA
INA

6 Qershor, 2023

Klubet e Arabisë Saudite kanë nisur të investojnë fuqishëm në merkato. Ai që çeli lëvizjet e bujshme drejt Lindjes së Mesme ishte Cristiano Ronaldo që u transferua te Al-Nassr, ndërsa tashmë është mbyllur edhe transferimi i Karim Benzema te Al-Ittihad.

Objektivi i radhës është Lionel Messi, ndërsa së fundmi në skenë del edhe emri i një Kampioni Bote si N’golo Kante. Emisarë arabë të klubit të Al-Ittihad kanë mbërritur në Londër për t’i paraqitur një ofertë zyrtare mesfushorit teksa besohet shifra që do t’i ofrohet Kante si pagë sezonale, arrin në shumën e 100 milionë eurove, ku të përfshira janë edhe të drejtat e imazhit.

Në fakt, Kante i dha prioritet rinovimit të kontratës me Chelsean dhe palët ishin pranë marrëveshjes në muajin mars, por një dëmtim i lojtarit bëri që drejtuesit anglezë të tërhiqeshin. Kështu, Al-Ittihad përfitoi dhe është shumë pranë transferimit të Kante që së bashku me Benzema do t’i shtonte edhe më shumë prestigj kampionatit arab.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

INFO

NA NDIQ