Arabia Saudite i vihet pas yllit të Barcelonës

Picture of ina-online
ina-online

01/06/2024

Anësori i Barcelonës, Raphinha ka tërhequr vëmendjen e një klubi shumë të fortë nga Arabia Saudite.

Madje, ai klub ka vendosur të shpenzojë deri në 100 milionë euro për shërbimet e sulmuesit brazilian.

Mirëpo, kjo nuk është hera e vetme që ka pasur interesim për Raphinhan nga Lindja e Mesme, megjithatë ai i ka refuzuar, duke potencuar se është i lumtur në Barcelonë, shkruan “Gazeta Express”.

Raphinha i ishte bashkuar klubit katalunas në verën e vitit 2022 nga Leeds për shumën e 58 milionë eurove.

Raphinha gjatë këtij sezoni që lamë pas ka shënuar 10 gola e ka dhuruar 13 asistime në 37 ndeshje në të gjitha garat.

Ndërkohë, Barcelona përfundoi sezonin si e dyta në tabelë me 82 pikë.

Fondi Publik i Investimeve në Arabinë Saudite deri më tash ka investuar mbi 1 miliardë, duke blerë lojtarë nga e gjithë Evropa. /GazetaExpress/

TË FUNDIT
1 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
1 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
6 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
6 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

15 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
15 orë
Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë
1 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
15 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ