Arabia Saudite “josh” Sergio Ramosin, gati të bashkohet me Benzemanë

Picture of ina-online
ina-online

03/09/2023

Ish-kapitenit të Spanjës, Sergio Ramos, i është ofruar një marrëveshje me Al Ittihad, ku do të ribashkohej me ish-shokun e skuadrës te Reali i Madridit, Karim Benzema.

Spanjolli ka qenë mbetur pa skuadër që kur kontrata e tij me Paris Saint Germain u ndërpre këtë qershor. Ai është një nga tre lojtarët e mëdhenj, së bashku me Lionel Messin dhe Neymarin, që u larguan nga kampionët e Ligue 1 këtë verë.

Sipas gazetarit italian Fabrizio Romano, Al Ittihad i ka dërguar Ramos një kontratë dyvjeçare. Ata kanë përfshirë një klauzole për prishjen e njëanshme të marrëveshjes.

TË FUNDIT
39 minuta
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
48 minuta
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
1 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
2 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
2 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

10 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
1 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
8 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
48 minuta
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
8 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
39 minuta
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
7 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ