Arbana Xhara do ta ‘dridh’ Maqedoninë

0

Gazetarja dhe publicistja Arbana Xhara paralajmëron botimin e një shkrimi për shqiptarët e Maqedonisë, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Shkojme me shkrimin e radhes, deshqiptarizimi ne Maqedoni. Si ka arritur religjoni te zhbej identitetin shqiptar ne kete shtet, cfare metoda ka perdore Erdogani per te bere shqiptaret ta shohin ate si lider shpirteror dhe politik. Se ne cfare drejtimi po shkojne shqiptaret e Maqedonise e shume detaje te tjera per radikalet islamik, keto dite publikohet shkrimi im i gjashte me radhe ne SHB”,shprehet ajo. /INA/