Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

ina-online
ina-online

03/12/2023

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari ka demantuar për INA një lajm të Veçer, që thirret në burime partiake dhe që thekson se kjo parti javën tjetër do të largohet nga Qeveria.

Burime anonime të gazetës maqedonase thonë se gjoja kreun e ASH-së, Arben Taravari në këtë vendim do ta mbështesin 5 nga 8 deputetët e ASH-së, ndërsa grupi tjetër i deputetëve i përbërë nga Ziadin Sela, Elmi Aziri dhe Ilire Dauti do të mbeten pjesë e shumicës.

Taravari në prononcimin për INA thotë se ky lajm është një fabrikim nga qarqe të jashtme dhe që janë kundër ASH-së.

“Çdo lajm i këtillë që thiret në burime anonime brenda ASH është thjeshtë fabrikim i qarqeve jashtë dhe kundër Aleancës për Shqiptarët. Ka vite që lexojmë lajme të këtilla për përçarje të ASH-së, por koha ka dëshmuar se ato janë vetëm dëshira të dështuara të atyre që ju pengon fuqia, uniteti dhe kozistenca jonë. Vendimet dhe veprimet tona sillen në organet qëndrore dhe në mënyrë transparente publikohen në kohë përmes funksionarëve dhe organeve zyrtare. Të gjitha vendimet si edhe deri më tani do të jenë në të mirën e anëtarëve të ASH-së, shqiptarëve dhe gjithë qytetarëve të vendit”, theksoi për INA, Arben Taravari.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

INFO

NA NDIQ