Arben Taravari: Nuk e pranoj fitoren në Gostivar nëse nuk është me 7000 vota diferencë

ina-online
ina-online

22/03/2024

Kandidati i VLEN-it, për president të shtetit, Arben Taravari gjatë hapjes së shtabit të përgjithshëm në Gostivar, deklaroi se në këto zgjedhje nuk pranon fitore në këtë komunë me më pak se 7000 vota diferencë.

“Vitin 2021 i kemi fituar me 5700 vota diferencë dhe tani kur e kemi edhe Izetin, apo gjysmën e BDI-së në Gostivar, bashkë me ne, ndër 7000 nëse është fitorja, unë nuk e pranoj fitoren, do them se kemi humbur në Gostivar”, deklaroi Arben Taravari, kandidat i VLEN-it, për president të shtetit.

Taravari poashtu tha se nuk dyshim se fitorja do të jetë plebishitare, sidomos në zonën e Pollogut, por edhe gjithandej në Maqedoni.
“Kalimet që na vijnë nga të gjitha zonat prej BDI-së, është e pandalueshme dhe kjo fitore është evidente, sepse shqiptarët çdoherë e kanë bërë punën e vet, ata prej vitit 2011 na japin sinjal që të bashkohemi dhe ta fitojmë partinë në pushtet”, deklaroi Taravari.

Sipas tij, gjenerata pak më e re e politikanëve i kanë dy fjalë: bashkim dhe ndryshim.
Taravari u bëri thirrje anëtarëve të VLEN-it të mos bien në provokime dhe të jenë të qetë, ngase fitorja u takon atyre.

“24 prill një goditje e vogël, më 8 maj një nokaut”, tha mes tjerash Arben Taravari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rijad shaqiri hysni shaqiri

Rijad Shaqiri: Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

INFO

NA NDIQ