Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

Picture of ina-online
ina-online

30/05/2024

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari i ka bërë thirrje mërgatës shqiptare për përkrahjen masive të Muharrem Saliut për deputet në Parlamentin Evropian.

“Kandidimi i Muharrem Salihut si deputet i Parlamentit Europian është një lajm i gëzueshëm për të gjithë shqiptarët.
Jo vetëm sepse ky medvegjas na ka zbardhur faqen me personalitetin e tij, jo vetëm sepse ai është zgjedhur si i tillë nga një personalitet si është ish-kryeministri italian Mateo Renzi por sepse ky shqiptar i shkëlqyer është aktivist i palodhur për të drejtat e shqiptarve në Luginën e Preshevës.
Votojeni për euro-deputet Muharremin, parlamenti europian do të ketë një zotëri shqiptar që do i bëj nder e vlerë këtij insitucioni!”, ka theksuar Taravari duke i bërë thirrje mërgimtarëve gostivaras që jetojnë në Itali për përkrahjen e Salihut.

Salihu po kandidon me emra të shquar të politikës italiane dhe evropiane si Emma Bonino dhe Matteo Renzi – në Parlamentin Europian.(INA)

TË FUNDIT
32 minuta
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
33 minuta
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
1 orë
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës
4 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
4 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
4 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
1 ditë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma
8 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla
1 ditë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit
1 orë
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

LEXO MË SHUMË

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

INFO

NA NDIQ