Arbër Ademi: BDl ka thyer tabutë, kryeministri shqiptar do të bëhet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Janar, 2022

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi në “Rruga Drejt” ka thënë se deri më sot Bashkimi Demokratik për Integrim ka thyer të gjitha tabutë në vend sa i përket funksioneve shtetërore ku aty kanë udhëhequr shqiptarët ë që më herët nuk kanë qenë.

“BDI është parti ë cila i ka thyer tabutë në funksionet shtetërore, si me atë të kryeparlamentarit, zëvendëskryeministrit shqiptar, ministrit të punëve të jashtme etj. Pa dyshim se kryeministri shqiptar do të bëhet dhe për këtë kemi marrëveshje edhe me LSDM por gjithashtu theksoj se edhe partitë tjera shqiptare kanë thënë se do ta përkrahin”, ka thënë Ademi./Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti-hovenier

Hovenier: Ia përsërita Kurtit kërkesat e ShBA-së, nuk ndërroi mendje

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

BLINKEN

Blinken nga Oslo kërkon shtensionim të menjëhershëm në veri

????????????????????????????????????

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Shërbimi rus i Sigurisë: Mijëra diplomatëve u janë hakuar telefonat

fatmir mexhiti

Ndërhyrje kirurgjike me ndihmën e robotit

INFO

NA NDIQ