Arbër Ademi: BDl ka thyer tabutë, kryeministri shqiptar do të bëhet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi në “Rruga Drejt” ka thënë se deri më sot Bashkimi Demokratik për Integrim ka thyer të gjitha tabutë në vend sa i përket funksioneve shtetërore ku aty kanë udhëhequr shqiptarët ë që më herët nuk kanë qenë.

“BDI është parti ë cila i ka thyer tabutë në funksionet shtetërore, si me atë të kryeparlamentarit, zëvendëskryeministrit shqiptar, ministrit të punëve të jashtme etj. Pa dyshim se kryeministri shqiptar do të bëhet dhe për këtë kemi marrëveshje edhe me LSDM por gjithashtu theksoj se edhe partitë tjera shqiptare kanë thënë se do ta përkrahin”, ka thënë Ademi./Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

74485e0b-0e12-4a27-bd6b-b553b07e5a17

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

IMG_1121

Presidenti Begaj takoi akademikun Rexhep Qosja

osmani

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Bujar Osmani

Osmani: Në seancën e Qeverisë do të propozoj tërheqjen nga iniciativa Ballkani i Hapur

MEXHITI

Izet Mexhiti takim me qytetarë dhe tregtarë nga Çairi

gashi afrim

Gashi: Shteti digjital është e ardhmja bashkë me ju

INFO

NA NDIQ