Arbnor Muja me gol dhe asist në ndeshjen e sotme kundër Wasterlos

INA
INA

16 Shtator, 2023

Royal Antwerp ka arritur sonte një fitore si mysafirë kundër skuadrës së Wasterlos me rezultat 0-3

Pavarësisht fitores, Antwerp ka mbetur në vendin e katër në tabelë ku nga gjashtë ndeshje ka fituar 11 pikë në Jupier Pro Ligën e Belgjikës.

Si zakonisht, edhe në këtë ndeshje Arbnor Muja nuk ishte titullar pasi që trajneri Van Bommel kishte startuar me Jansen, Balikwisha, Kerk dhe Ekkelenkamp në sulm.

Golin e parë për Antwerp e shënoi Jansen në minutën 15.

Muja u inkuadrua në këtë ndeshje në minutën e 64-të në vend të Ekkelenkamp dhe tre minuta më vonë asistoi për Bataille që shënoi golin e dytë në minutën e 67-të.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ