Arda Guler i bindur se do të luajë në Real Madrid

ina-online
ina-online

14 Korrik, 2023

Talenti turk, Arda Guler mendon se do të ketë shanse të mëdha në Real Madrid këtë sezon të ri.

18-vjeçari mbërriti nga Fenerbahce javën e kaluar për një shifër prej 20 milionë eurosh, plus 10 milionë euro tjera bonuse dhe 20 për qind të shitjes së ardhshme.

Transferimi i Guler në Santiago Bernabeu ka bërë bujë të madhe shkaku i moshës së tij, por turku mendon se do të ketë shanse për të luajtur.

“Më kujtohet kur erdhën këtu Rodrygo, Vini, Camavinga dhe Valverde. Ata ishin 18 vjeç, ashtu si unë”, ka thënë fillimisht Guler.

“E mbaj mend shumë mirë atë moment, ata janë lojtarë shumë të mirë dhe tani janë shokët e mi të skuadrës”.

“Disa nga idhujt e mi ishin Zidane, Ozil dhe Guti, madje pata mundësinë të luaja përkrah Ozil”.

“Shumë klube evropiane treguan një interes të madh për mua, por kur Real Madrid të dëshiron ty, klubi më i mirë në botë, vendimi është i lehtë”, përfundoi 18-vjeçari. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

manchester united

“United” në vështirësi, Ten Hag i qetë pas humbjes së fundit në Ligën e Kampionëve

bayerni

Bayerni me rikthim të madh

shkendija2

Derbi i madh në Tetovë, Shkëndija e Struga Trim Lum kërkojnë fitoren

Italy Soccer Champions League

VIDEO / Interi e Reali në festë, goditje e madhe për klubet angleze

champions-logo

LIGA E KAMPIONEVE/ Dy rivalët e Interit dhe një çift që do pikët e para, publikohen formacionet zyrtare

Xhevat Prekazi

Xhevat Prekazi pëson sulm në tru, shtrihet në spitalin e Beogradit

donjeta-sadiku

​Donjeta Sadiku shpallet kampione ballkanike

messi

Premtimi i presidentit të Inter Miamit: Messi do ta luajë ndeshjen e tij të fundit në Barcelonë

Ben Chilwell 2

Ben Chilwell jashtë fushave deri në muajin dhjetor

INFO

NA NDIQ