Arian Çani: Ky është dallimi mes Kurtit dhe Ramës

Picture of INA
INA

06/07/2023

Gazetari Arian Çani i ftuar në “Now me Erla Mëhillin”, në Euronews Albania tha se ka një ndryshim të madh mes Albin Kurtit dhe Edi Rama.

Sipas tij Rama është i detyruara të zbatojë vendimet e Amerikës, dhe ndërkombëtarëve, pasi në Shqipëri nuk bëhen zgjedhje, ndryshe nga situata në Kosovë.

Sipas Çanit,  Kurti nuk është se po tregohet kokëfortë duke mos ju bindur ndërkombëtarë, por ndryshe nga ne ai jeton në një vend ku bëhen zgjedhje dhe ndërkombëtarët e kanë më të vështirë “ti bëjnë puç” kryeministrit të Kosovës.

“Kur era është këtej edhe Edi Rama andej është. Qejf mund të mos ketë të shkojë në drejtim të erës, por shkon se e di që këtej fryn era këtej jam në rregull. Kjo sepse kuptohet se në Shqipëri nuk ka zgjedhje, ndryshe nga Kosova.

Albin Kurti që ne na duket kokëfortë, nuk është se është kokëfortë, por Albin Kurti jeton në një vend ku bëhen zgjedhjet. Nëse në Shqipëri është kollaj për amerikanët t’i bëjnë një puç “underground” kryeministrit në Kosovë e kanë të vështirë, sepse në Kosovë ende nuk është futur virusi i cenimit të zgjedhjeve. Albin Kurti sot ka vota reale në Kosovë, në Shqipëri të gjithë ne e dimë se si inxhinerohen zgjedhjet”,-tha gazetari Çani.

TË FUNDIT
5 orë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
18 orë
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit
18 orë
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
18 orë
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
19 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

ME TE LEXUARA

18 orë
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
18 orë
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
18 orë
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit
5 orë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
1 ditë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
1 ditë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
24 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

LEXO MË SHUMË

ejup maqedonci

Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

faton hajrizi

Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

erkin morina

Flet miku i Faton Hajrizit: Ja çka më bën të dyshoj që ai mund të jetë gjallë

visa-circulation-schengen-600x360-1

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

faton

Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)

INFO

NA NDIQ