Kryetari i Preshevës e quan Kurtin “hajn”: Ka vjedhur nëpërmjet njerëzve të vet

Picture of ina-online
ina-online

04/07/2023

Në një prononcim për gazetarin e Nacionales, Burim Pacolli, kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka ngritur akuza të rënda ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, duke e quajtur atë “hajn” dhe duke pretenduar se ka vjedhur përmes njerëzve të tij.

“Ju po mendoni se Albin Kurti di të flasë dhe ka lexuar libra ama atë nuk e amneston nga hajnia. Pse dikujt i ke thanë ti hajn, s’do me thanë që ti nuk je hajn vetë. Edhe ai ka vjedhë”, th ai.

Arifi vazhdoi me akuzat e tij duke përmendur disa emrat e Liburn Aliut e Ardita Sinanit. “Ai ka vjedhur nëpërmjet njerëzve të vet. E ka pasur Liburn Aliun, e ka pasur Ardita Sinanin,” shtoi ai.

Shiko deklaratën KETU

TË FUNDIT
4 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
5 orë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet
8 orë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
21 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
21 orë
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

ME TE LEXUARA

5 orë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet
1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
4 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
1 ditë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
1 ditë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
23 orë
Flet miku i Faton Hajrizit: Ja çka më bën të dyshoj që ai mund të jetë gjallë
22 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
21 orë
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

qeveria-serbe-vucic

Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

ejup maqedonci

Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

IMG_4611

Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof

faton hajrizi

Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

erkin morina

Flet miku i Faton Hajrizit: Ja çka më bën të dyshoj që ai mund të jetë gjallë

INFO

NA NDIQ