Arifi s’i ndal akuzat ndaj Kurtit: I ka tradhtuar shqiptarët e Kosovës Lindore

INA
INA

02/02/2024

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi, ka diskutuar për situatat e fundit në vend se dhe për situatën e luginës së Preshevës.
Arifi ka kritikuar kryeministrin e vendit Albin Kurti duke thënë se ai ka tradhëtuar shqiptarët e Luginës me marrëveshjen e Ohrit.

Kemi një qeveri tani Kurti 1 dhe Kurti 2 e cila ka tromped shumë tepër që kena me kërku reciprocitetin që kemi me kërku asociacionin por e cila ka përfunduar në marrëveshjen e Ohrit.

Në marrëveshjen e Ohrit janë serbët e veriut të përfshirë dhe shqiptarët nuk janë askund të cekur dhe për këtë arsye une e them dhe i qëndëroj asaj se me marrëveshjen e tij qe ka bërë i ka tradhtuar shqiptarët e Luginës”, ka thënë Arifi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shaip kamberi vucic

Shaip Kamberi takohet me Vuçiqin, zbardhen detaje nga diskutimet – ja çfarë kërkoi deputeti shqiptar

IMG_9304

Krstinovska: Propaganda kineze në Ballkan, Serbia mbështetet te Kina për ta bllokuar Kosovën

cccc-600x360

Përplasje Zagreb-Beograd, kryediplomti kroat: Serbia e obsesionuar me Kroacinë, Vuçiq histerik

termet

Tërmet në afërsi të Ulqinit

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

serbia rusia

Gazetarë nga Ballkani Perëndimor me lidhje me OJQ-në AJKF, e cila dha grante për promovimin e narrativave ruse. Kush është nga Maqedonia e Veriut?

Plazh greqi hanioti

Pushimet në Greqi sivjet shtrenjtohen për 20-30%

termet

Regjistrohen disa tërmete në Kroaci

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Raporti britanik: Rusia po rindërton kapacitete për të destabilizuar Evropën, përmendet edhe Kosova

INFO

NA NDIQ