Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

Picture of ina-online
ina-online

14/06/2024

Një ari ka mbytur dhe ngrënë gjashtë dele në një stan delesh në afërsi të fshatit Raven të Gostivarit.

Rasti është regjistruar nga Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK) mëngjesin e sotëm, transmeton Portalb.mk.

“Denoncuesi ka informuar se rasti ka ndodhur dy ditë më parë, më 11 qershor. Fusha ku ka mbajtur tufën ka qenë në periferi të fshatit Raven”, njoftoi QMK.

Së fundi janë shqetësuese rastet e paraqitjes gjithnjë e më të shpeshtë të arinjve në zonat e banuara, sidomos në pjesën veriperëndimore të vendit.

Gjuetia e arinjve është e ndaluar në Maqedoninë e Veriut. Por kjo specie është shumuar shumë, sidomos në parqet kombëtare “Mavrovë” dhe “Malin Sharr”.

Më alarmante ka qenë në fshatin Rekë të Zhirovnicës, sidomos gjatë verës dhe vjeshtës së vitit të kaluar, kur arinjtë kishin tentuar të hynin edhe nëpër shtëpi të fshatit.(INA)

TË FUNDIT
26 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
28 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
1 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
1 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
1 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

2 ditë
Mickoski sqaron se kush ja pagoi harxhimet djalit dhe pse udhëtoi me kushte klasi biznesi drejt SHBA-ve
22 orë
Mexhiti: Norvegjia do të vazhdojë t’i financojë projektet strategjike të vendin tonë (FOTO)
1 ditë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
8 orë
Ciceronët e BDI-së duart me gjak, na shesin moral Kombëtar!
1 ditë
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
1 ditë
Moti sot në Maqedoni
22 orë
Nga Kalishti të shpërngulur në Debresh kush janë tre të dyshuarit për vrasjen e sontme në Debresh

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ