“Tigrat” e Arkanit në Bosnjë si e vranë Hajrush Ziberin nga Llaskarca (VIDEO)

ina-online
ina-online

11 Korrik, 2023

Hajrush Ziberi nga Llaskarca e Shkupit është një nga viktimat e vrara në Bosnjë-Hercegovinë në fillimet e luftës, kur edhe ndodhi masakra masive e Srebrenicës.

KlanMaqedoni ka sjellur një storje ku rrëfen se si në prill të 1992 ishte vrarë edhe shqiptari i pafajshëm Hajrush Ziberi nga “Tigrat e Arkanit” në qytetin e Bjelinës.

“Të dy vëllezërit shkuan. Ky shkoj për idare dhe shkoi për vëllain e tretë që ta ndihmojë të gjejë një vend pune… Njëri vëlla kur nisa lufta u kthye, shpëtoi dy ditë para se ta vranë vëllain tjetër. Ka qenë më 3 prill kur e kanë vra. Në shkurt shkoj, nuk i bëri as dy muaj e vranë”, rrëfen familjari i tij Asllan Ziberi.

Storja e plotë e KlanMaqedoni

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

novi pazar

Dy sulmues terroristë po trajtohen në Novi Pazar

veriu policia manastir

Ekskluzive/ Aksioni kundër Policisë së Kosovës jo vetëm nga serbët, të angazhuar edhe Wagner, Obraz dhe Spetsnaz

shkelzen-maliqi

Maliqi: Sulmuesit synonin inskenimin e një masakre ku do të vriteshin pelegrinët dhe murgjit serbë

Afrim Bunjaku

Sot varrimi i policit Afrim Bunjaku

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

policia-kosoves

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

vucic

Viktimizohet Vuçiq, sërish manipulon, ja çka thotë për sulmin terrorist në veriun e Kosovës

borell-borel

Borrell flet me Kurtin dhe Vuçiqin për sulmin terrorist në veri

INFO

NA NDIQ