Armando Broja i dashuruar me Atdheun: Jam krenar që e quaj veten shqiptar

Picture of INA
INA

27/06/2024

Armando Broja po dashurohet gjithnjë e më shumë me ngjyrat e vendit të tij.

Sulmuesi i Kombëtares nuk është shquar më parë për prononcime mediatike e reagime në rrjete sociale, por pas eliminimit nga Euro 2024 është munduar të ngrejë atmosferën duke lëshuar disa mesazhe emocionuese drejtuar tifozëve dhe dy miqve të tij, Ernest Muçi e Mario Mitaj.

Broja ka 5 vite që është pjesë e Kombëtares, duke nisur nga moshat U19, për të vazhduar me Shpresat U21 e tani është ylli i Kombëtares së madhe. Këtë 5-vjeçar ai e cilëson me ulje-ngritje dhe aventura e fundit në Europian ishte një nga eksperiencat më të mira në jetë.

“5 vite me shumë ulje-ngritje dhe kjo ishte një nga eksperiencat e mia më të mira në jetë. Jam krenar që e quaj veten shqiptar”, shkruan Broja.

TË FUNDIT
2 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

19 orë
​Lëndohet ylli i Barcelonës
17 orë
Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë
17 orë
UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit
16 orë
Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ