Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

INA
INA

06/12/2023

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja ka lartësuar figurën e Cristiano Ronaldos kur është pyetur ta përshkruaj me tri fjalë yllin portugez.

Ronaldo është padyshim njëri nga lojtarët më të mirë në histori të futbollit, pas të bëmave të tij me Manchester Unitedin, Real Madridin, Juventusin dhe kombëtaren e Portugalisë.

Portugezi dhe Lionel Messi kanë qenë dominuesit absolut të futbollit botëror në gati dy dekadat e fundit dhe pikërisht këta dy kanë qenë ata të cilët e kanë ndarë mendimin e tifozëve në mes se cili është më i miri.

Për shumë është Messi, i cili ka fituar shtatë Topa të Artë në histori dhe për shumë tjerë Ronaldo që ka fituar pesë herë Topin e Artë.

Kjo pyetje vazhdon t’iu bëhet ende tifozëve, por edhe lojtarëve se cili është më i madhi në histori.

I fundit që është pyetur për Ronaldon është pikërisht sulmuesi shqiptar, Armando Broja, i cili nuk ka hezituar ta përshkruaj shkurt figurën e portugezit.

“Më i madhi i të gjitha kohërave, i pabesueshëm, madhështor”, kanë qenë tri fjalët e Brojës për Ronaldon, kur u pyet nga figura e njohur Mario Delano.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ