Armando Duka: Cikalleshi mund të ishte pjesë e Kombëtares, unë s’do e mbaja gojën po të isha në vendin e tij

Picture of ina-online
ina-online

30/05/2024

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka komentoi në një intervistë për Euronews Albania listën e Shqipërisë për në Euro2024 të prezantuar 2 ditë më parë nga trajneri i kuqezinjve, Silvinjo.

I pyetur lidhur me lënien jashtë formacionit të Sokol Cikalleshit dhe më tej tërheqjen e tij nga Kombëtarja, Duka u shpreh se mërzitja e tij është legjitime si një futbollist që ka kontribuar për kombëtaren dhe mund të ishte pjesë e Euro2024.

“Mund të ishte shumë mirë, se ka kontribuar shumë, por nëse Cikalleshi do ishte brenda dhe Broja jashtë do kishim të njëjtin diskutim, ndaj thashë që kjo është subjektive.

Nuk mendoj se do isha më pak i mërzitur se Cikalleshi nëse do isha në vend të Cikalleshit.

Do isha mërzitur shume dhe ndoshta do bëja ndonjë deklaratë edhe më shumë se tërheqja nga Kombëtarja, sepse kur ti e do një gjë dhe ke kontribuar duket sikur vërtetë të është bërë një padrejtësi, dhe mund të jetë.

Sepse pikërisht për këtë është subjektive, në vlerësimin e dikujt është më i mirë Cikalleshi se Broja, në vlerësimin e Silvinjos është Broja më i mirë se Cikalleshi, me të drejtë është mërzitur”, tha Duka.

TË FUNDIT
33 minuta
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
2 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
3 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
3 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
4 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

ME TE LEXUARA

20 orë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
5 orë
Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!
19 orë
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
4 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
15 orë
Shqipëria përshëndetet me EURO 2024, nuk pati fat përballë kampionëve

LEXO MË SHUMË

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

IMG_3560

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

euro 2024

Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

IMG_3554

Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite

MATEUS

Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!

kombetarja

Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore

INFO

NA NDIQ