Kush u gjuajt me armë në garazhin e “East Gate Mall”, zbulohen detaje (FOTO)

ina-online
ina-online

25 Gusht, 2023

Dy persona të maskuar me pistoleta me silenciator dhe automatikë kanë shtënë me armë në drejtim të Rade Trajkovski – Shtekli në garazhet e nëndheshme të qendrës tregtare “East Gate” në qendër të Shkupit, mëson jozyrtarisht “Fokus”.

Siç mësohet, të shtënat kanë ndodhur pesë minuta para orës 16:00, sulmuesit kanë zbritur nga një kamionçinë Audi A4 me shenja të huaja regjistrimi.

Ata kanë qëlluar në drejtim të Shteklit, i cili ka mbetur i padëmtuar, ndërsa autorët më pas janë larguar në drejtim të panjohur.

Në vendin e të shtënave është gjetur një gëzhojë, ndërsa automjeti është djegur dhe është gjetur në afërsi të liqenit të Treskës në drejtim të fshatit Grçec.

Sipas “Fokus“, Trajkovski dy vite më parë u ekstradua nga Serbia dhe iu dorëzua autoriteteve maqedonase dhe më pas u dërgua në burgun hetues në Shutkë. Ai kërkohej me urdhër për të vuajtur dënimin me burg prej gjashtë muajsh.

Foto: portali 360 shkalle www.360stepeni.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gjimnazi Tetov-780x470

Komuna e Tetovës akuzon MASH-in: Mijëra nxënës ende nuk kanë libra

mickoski

Mickoski: Qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE-së do të merret seriozisht me hulumtimin e krimeve në vend

dimitar kovacevski

Lavdërohet kryeministri: Me një pagë mesatare prej 37.000 denarëve dhe një pagë minimale prej 21.000 denarëve, mund të mbulohet shporta e konsumit

policia kosoves terroristet veri

Lirohen katër të dyshuar për sulmin terrorist në Banjskë

8525710B-2B1C-4019-A336-2EA5EAD280CF

Shqipëria nuk mbështet deklaratën e Borrellit, qëndron krah Kosovës

arm-uniforma-600x360

Buxheti i mbrojtjes do të shkurtohet për modernizimin e ushtrisë, do të bëhen shkurtime në mobilje, udhëtime, ngrohje

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

INFO

NA NDIQ