Armend Alimin e kërkojnë klube ambicioze të Ligës së dytë!

INA
INA

1 Qershor, 2023

Armend Alimit i ka përfunduar kontrata me Rabotnickin e Shkupit dhe tani është lojtar i lirë. Mesfushori me përvojë të madhe nga Kumanova dhe skuadra shkupjane duhet të ulen për të biseduar për vazhdimin e bashkëpunimit.

Mirëpo, Open-TV ka marrë vesh se për Alimin ka interesime edhe nga disa klube ambicioze të Ligës së dytë në vendin tonë.

Në ditë në vijim do të shihet, nëse Alimi do të merret vesh me “romantikët” ose do të vazhdoj karrierën në ndonjë klub që ka ambicie të mëdha për në elitën e futbollit.

Gjatë karrierës së tij të gjatë, 35-vjecari ka luajtur për Bashkimin dhe Milamo e Kumanovës, Istrën nga Kroacia, Orebron e Suedisë, Ermis dhe Nea Salamis nga Qipro, Shkëndijën e Tetovës dhe së fundmi me Rabotnickin.

Me Shkëndijën, ai ka fituar tituj kampioni, ndërsa ka luajtur edhe në kualifikimet e Ligës së kampionëve dhe të Europës. Janë të paharrueshme ndeshjet me Milanin në San Siro, Rosenborgun norvegjez, Gentin e Blegjikës dhe shumë të tjera. (Open-TV)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ